poniedziałek, 8 maja 2023

Koncert - KOLOROWY JAZZ

GOK Frysztak serdecznie zaprasza na pierwszy taki koncert "KOLOROWY JAZZ"
19 maja 2023 r. o godz. 19.00
Zabrzmią struny głosowe Gaby Janusz
Zagrają: Władysław Wiater – saksofon, Witold Krowiak – perkusja
Hammondem oraz słowem okrasi Maciej Łukaszewicz
W programie światowe standardy jazzowe
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w GOK Frysztak
Biografia
Gaba Janusz
Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, pedagog, nauczyciel emisji głosu. Laureatka licznych konkursów i przeglądów muzycznych, uhonorowana Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawaną najwybitniejszym młodym polskim twórcom. W 2016 roku wydała płytę z muzyką autorską pt. „Chwile, które znasz”.

Maciej Łukaszewicz
Pianista z długoletnim doświadczeniem scenicznym jak również blisko 40- letnim stażem pedagogicznym. Niestrudzony popularyzator muzyki jazzowej i jej barwnej historii. Aranżer i akompaniator. Twórca i organizator takich projektów jak: „Kropla Jazzu” czy „Spacerkiem po Jazzie”, serii koncertów składających się z warstwy muzycznej i słownej opowiadającej o historii i ludziach jazzu. Uczestnik koncertów w teatrze im. Wandy Siemaszkowej z okazji Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych. Kierownik muzyczny i pianista w teatrze BO TAK.

Władysław Wiater
Saksofonista, kompozytor. Absolwent wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wykładał w Konserwatorium w Ostravie na kierunku jazzowym. Współpracował z takimi muzykami zagranicznej i polskiej sceny jazzowej jak Lazaro Cruz (Kuba), Vlastimil Šmída (Czechy), Marek Raduli, Zbyszek Jakubek, Damian Kurasz, Sławek Wierzcholski, Piotr Żaczek, Robert Luty, Natalia Niemen, Magda Steczkowska, Katarzyna Skrzynecka, Marika. Koncertuje w kraju i zagranicą z kwintetem Fresh Jazz Sound. Obecnie współpracuje z takimi gwiazdami jak Michał Szpak, „Sławomir” oraz z uczestnikami programu „ The Voice of Poland”, Kamilem Bijosiem, który jest jednym z członków najbardziej znanego chóru w Polsce „ Sound’n’Grace” oraz z Arkiem Kłusowskim. Występował razem z Erickiem Schneiderem w znanym w jazzowym świecie klubie „Green Dolphin” w Chicago (USA). Grał na wielu festiwalach jazzowych min. „Jazz Bez” na Ukrainie, „Cieszyński Festiwal Jazzowy” w Czechach, „Pilsner Urquell Jazz”. Współpracuje z takimi zespołami jak Portal Blues, Kłusem z Blusem, LSD, Los Agentos, Efemeryda, Chilling Room, Wadada, Latinio Granda, Big Ostrava Band, Ale Big Band. Maciej Łukaszewicz Quartet.

Witold Krowiak
Perkusista, muzyk sesyjny. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat grając w orkiestrze dętej w Dydni. Następnie kształcił się w Szkole Muzycznej w Sanoku, a także swój warsztat szkolił pod okiem czołowych perkusistów takich jak; Wiesław Jamioł, Adam Czerwiński, Łukasz Żyta, Tomasz Łosowski, Artur Lipiński, Krzysztof Dziedzic. Pomimo młodego wieku otrzymał propozycje grania w brzozowskim big bandzie Brass Standard Jazz Orchestra, z którym nagrał i wydał płytę z gościnnym udziałem znanej jazzowej wokalistki Danuty Błażejczyk. W trakcie współpracy z big bandem Witek uczestniczył w różnych formacjach muzycznych na terenie całego podkarpacia; Dixieland Zigi Jazz Band, Coco Dixie, Orkiestra dęta „ Fire Band”, Bardzo Dobra Kapela. Jego talent muzyczny został doceniony przez takich artystów jak: Krzysztof Iwaneczko, Marta Podulka, Marek Raduli, Zbigniew Jakubek. Witold swoją karierę i warsztat muzyczny rozwijał także za granicami Polski, grając przez 5 lat w Rewii Cyrkowej w Europapark Rust w Niemczech oraz na 3 letnim kontrakcie w Szwajcarii biorąc udział w musicalu Monti. Dzięki doświadczeniu, które nabył współpracując z różnymi artystami i grupami muzycznymi Witek jest wszechstronnym i elastycznym muzykiem. Z powodzeniem odnajduje się w różnych gatunkach muzycznych. W dalszym ciągu bierze aktywny udział w warsztatach muzycznych na terenie całej Polski. Obecnie swoją wiedzę i doświadczenie przekazuje młodszemu pokoleniu.