KGW Glinik Średni

Glinik Średni – Emilia Mikuszewska
Koło gromadzi  21 pań.

Rok 2013
W 2013 roku nasze koło wraz z GOK Frysztak było organizatorem Gminnego Dnia Kobiet. Zbieramy się często, gdy tylko mamy coś do zrobienia lub omówienia. W lutym i w marcu spotykamy się aby przygotować palmę, gdyż co roku bierzemy udział w konkursie na Palmę Wielkanocną wykonaną metodą babkarstwa. Ręczne robienie kwiatów, a następnie przymocowanie ich zajmuje wiele wieczorów. 
W lipcu i sierpniu spędzamy czas na przygotowaniu wieńca dożynkowego, co wiąże się z wcześniejszym zbieraniem i zasuszeniem zbóż, kwiatów i ziół.
Członkinie naszego koła brały udział w przygotowaniu potraw na stół wigilijny na spotkanie opłatkowe Rady Gminy Frysztak. Uczestniczyłyśmy również w konkursie „Mam smaka na ziemniaka”, w którym to zajęłyśmy pierwsze miejsce.
Nasze koło współpracuje również ze stowarzyszeniem Kobiet Ziemi Frysztackiej. Spotykamy się tam regularnie raz w miesiącu, a w czasie „ostatków” organizujemy Zabawę Andrzejkową. Dochód z tej zabawy został przeznaczony na prezenty mikołajkowe dla dzieci z rodzin wielodzietnych, również z naszej wsi.
Członkinie naszego koła brały udział w przygotowaniu potraw prezentowanych w konkursie „Potrawy Bożonarodzeniowe”  w Strzyżowie, gdzie stowarzyszenie zdobyło pierwsze miejsce.
Nasze koło współpracuje z OSP Glinik Średni. Niektóre członkinie KGW są również członkiniami OSP.

Rok 2015
Koło Gospodyń Wiejski w Gliniku Średnim liczy 12 członkiń. Podczas spotkań w lutym i w marcu członkinie koła brały udział w robieniu sztucznych kwiatów z bibuły, które były wykorzystane do robienia palmy wielkanocnej. KGW brało również udział w konkursie na Pisankę Wielkanocną. Członkinie KGW brały udział w Dniu Kobiet  i Dniu Matki organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku. Jedna z członkiń otrzymała Order Serca-  Matkom Wsi. KGW w Gliniku Średnim współpracuje ze Stowarzyszeniem Kobiet Ziemi Frysztackiej. Członkinie koła brały udział przy organizowaniu potraw Wielkanocnych i przy wystroju stołu Wielkanocnego w Gniewczynie. KGW w Gliniku Średnim brało także udział w wycieczce organizowanej przez Stowarzyszenie na basen leczniczy do Solca.
KGW pomagało przy organizowaniu Andrzejek przez Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Frysztackiej, który to dochód został przeznaczony na dwie chore osoby.
Z okazji Dnia Dziecka wspólnie z Radą Sołecką i OSP członkinie KGW zorganizowały poczęstunek dla 100 dzieci.
Spotykając się w lipcu i sierpniu przygotowałyśmy materiał potrzebny do zrobienia wieńca dożynkowego, brałyśmy udział w dekorowaniu stołu. Wspólnie z Rasą Sołecką i OSP w Gliniku Średnim organizowałyśmy imprezę Andrzejkową dla około 50 dzieci oraz zabawę Andrzejkową dla starszych.
KGW brało udział w organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury konkursie „ Nalewki i przyśpiewki”. Koło upiekło około 120 choinek piernikowych na Spotkanie Opłatkowe zorganizowane dla Gminnego Koła Emerytów i Rencistów.
Rok 2016
Spotykając się w styczniu i w lutym dwa razy w tygodniu członkinie brały udział w robieniu kwiatów z bibuły i krepiny, które to kwiaty były wykorzystywane do zrobienia palmy wielkanocnej, gdyż każdego roku KGW robi nowe kwiaty i nową palmę.
9 stycznia panie z Koła były na występie zespołu Śląsk w Tarnowie.
Członkinie uczestniczyły w uroczystościach z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Matki.
Jedna z członkiń koła brała udział w konkursie „Bajkowy ogródek przeddomowy”.
Z okazji 150- lecia Kół Gospodyń Wiejskich przewodnicząca naszego koła została odznaczona orderem w Albigowej.
Panie brały udział w „ Sobótkach z Kulturą na Dziole” dnia 26 czerwca.
Dnia 3 Lipca na stadionie GOSiR we Frysztaku KGW zaprezentowało stół z dorobkiem koła.
W czerwcu, członkinie rozpoczęły zbieranie zboża, aby je wykorzystać do zrobienia wieńca dożynkowego w lipcu i sierpniu.

Wspólnie z Radą Sołecką i OSP naszej wsi zorganizowałyśmy poczęstunek dla ok. 80 dzieci z okazji Dnia Dziecka.
Koło Gospodyń Wiejskich z Glinika średniego współpracuje ze Stowarzyszeniem Kobiet Ziemi Frysztackiej, pomagałyśmy przy organizacji Andrzejek, z których dochód został przeznaczony na osoby chore z naszej gminy.
W sierpniu wspólnie z OSP oraz Radą Sołecką Koło organizowało Dożynki.
Dnia 28 września zorganizowano pokaz pod nazwą „ Łączenie pokoleń”.
3 panie z Koła wzięły udział w zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury warsztatach pod tytułem: „Jesień w bukietach”.
W grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia brałyśmy udział w kiermaszu świątecznym „Piernikowe Szaleństwa” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku.
Członkinie naszego koła brały udział w organizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem Kobiet Ziemi Frysztackiej spotkaniu przy ognisku w Kobylu. Brałyśmy udział w organizowanej przez gazetę Nowiny „Kulinarnej Wędrówce po Podkarpaciu” promując zalewajskę z całymi ziemniakami. Nasze Koło prowadzi kronikę. 

Rok 2017

Nasze koło liczy 12 członkiń.
 Spotykając się w styczniu przygotowałyśmy się do nakręcenia filmiku pt.: „W chałupie u Milki”. W lutym i marcu spotykając się dwa razy w tygodniu robiłyśmy kwiaty do palmy oraz palmę wielkanocną.  Nasze członkinie uczestniczyły w uroczystościach z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Matki. Brałyśmy również udział w imprezie zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury Frysztak „Sobótki na Dziole”.
18 czerwca zorganizowany został w naszej miejscowości „Dzień dziecka”. Organizatorami imprezy byli KWG , Rada Sołecka na czele z panią sołtys Jolantą Szymkowicz, GOK Frysztak,  OSP Glinik Średni oraz Młodzieżowa Drużyna Dziewcząt OSP. Członkinie naszego koła przygotowały poczęstunek dla 75 dzieci , fundusze na ten cel zostały pozyskane od sponsorów.
Już w czerwcu zbieraliśmy zboże potrzebne do zrobienia wieńca dożynkowego. W lipcu robiliśmy wieniec dożynkowy. 5 sierpnia odbył się Dzień Dziecka na sportowo organizatorami jak wcześniej było KGW , Rada Sołecka, GOK Frysztak , OSP Glinik Średni oraz Młodzieżowa Drużyna Dziewcząt OSP. Członkinie przygotowały poczęstunek dla 83 dzieci.
W sierpniu wspólnie z Radą Sołecką oraz OSP zorganizowaliśmy imprezę dożynkową.
Członkinie naszego koła należące di Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Frysztackiej brały udział w organizowanym ognisku w Kobylu przez to Stowarzyszenie . Pomagałyśmy przy robieniu potraw na poczęstunek odpustowy w parafii Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Rzeszowie.
Pomagałyśmy również w przygotowaniach do Zabawy Andrzejkowej organizowanej przez stowarzyszenie.
Nasze koleżanki uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez GOK Frysztak na których robione były ozdoby choinkowe. 
5 grudnia zorganizowałyśmy wraz z Radą Sołecką warsztaty dla małych dzieci „Ozdoby choinkowe i dekoracja pierniczków” w których wzięło udział 25 dzieci.

18.06
Organizatorzy imprezy dla dzieci w Gliniku Średnim – KGW i Rada Sołecka -zapewnili swoim małym mieszkańcom mnóstwo wspaniałych atrakcji. Podczas trwającej trzy godziny imprezy (przegoniły nas nadciągające ciemne chmury) dzieci mogły zapoznać się z praca Policji Konnej z Rzeszowa i sprzętem używanym przez policję w akcjach pokazanym przez Kierownika Posterunku we Frysztaku asp. szt.  Grzegorza Reca. Oczywiście nie zabrakło „Dmuchańców”, piesków z baloników, malowania twarzy, zabaw i konkursów z nagrodami. Każde dziecko mogło przewieźć się wozem bojowym ROSOMAKIEM,   rowerem konstrukcji p. Piotra Mikuszewskiego, zrobić zdjęcie na wspaniałym motorze i obejrzeć sprzęt strażacki. Panie z KGW ugościły wszystkich kawą, herbatą, ciastami, ciasteczkami i pieczona kiełbaską. Wszelkim słodyczom, soczkom nie było końca. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali druhowie z OSP i pielęgniarka p. Małgorzata Mikuszewska. Dzieci nie odeszły z pustymi rękami. Oprócz wspaniałych wrażeń z imprezy, każde otrzymało upominek – kolorową piłkę. W organizację był zaangażowany także GOK Frysztak.05.08
W sobotnie popołudnie 05.08.2017 r. przy domu ludowym w Gliniku Średnim odbył się DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO. Uczestniczyło w nim 83 dzieci. dzieci współzawodniczyły i bawiły się na dużych dmuchanych piłkarzykach oraz w suchym basenie. Nie zabrakło także biegu w workach, rzutu do celu oraz innych konkursów i zabaw. Zabawy nie odmówili sobie także dorośli, którzy dzielnie podjęli rywalizacje w zawodach zespołowych. Nie zabrakło także haseł i rysunków antyalkoholowych. Gościem był również Wójt Gminy Frysztak, pan Jan Ziarnik. To wszystko dzięki Radzie Sołeckiej, pani sołtys Jolancie Szymkowicz, GOK Frysztak, KGW z panią przewodniczącą Emilią Mikuszewską i OSP w Gliniku Średnim.
01.12
W piątkowe popołudnie 01.12.2017 w Gliniku Średnim odbyło się robienie ozdób świątecznych. Dzieci na początku malowały pierniczki czekoladą i zdobiły ich posypkami. Gdy wszystkie pierniczki miały już świąteczną szatę, podjęły się trudniejszego zadania jakim było zdobienie styropianowych figurek wełną, wstążkami i cekinami. Swoją wytrwałością i zaangażowaniem dorównywały swoim rodzicom. Ich prace wyglądały naprawdę imponująco. Wszystko to mogło odbyło się dzięki paniom z koła gospodyń wiejskich oraz radzie sołeckiej.