KGW Huta Gogołowska

Huta Gogołowska – Beata Miras
Koło liczy 12 osób.

Rok 2013
 • 19.01 – Spotkanie z okazji Dania Babci i Dziadka. Panie przygotowały program artystyczny i poczęstunek
 • 9.03  – Gminne Święto Kobiet w GOK Frysztak
 • Marzec – spotkanie z okazji Dnia Kobiet, wykonanie Palmy Wielkanocnej
 • Maj – Mała uroczystość z okazji trzeciej rocznicy działalności koła
 • 13.06 – Gminny Dzień Matki organizowany przez koło w GOK Frysztak dla wszystkich kół z terenu gminy. Udział wzięło 100osób.
 • 28.07– Koło brało udział w imprezie „Piknik ze smakiem” organizowanej przez GOK Frysztak – zajęły III miejsce.
 • Sierpień – wykonanie dwóch wieńców dożynkowych
 • 1.09 – Koło reprezentowało Czarnorzecko-Strzyżowską LGD na V Targach LGD w Rzeszowie.
 • 7.09- Koło wzięło udział w „Kiermaszu Ludowym” – Krosno-Suchodół. Za swój tradycyjny stół zajęło I miejsce.
 • Wrzesień – spotkanie dożynkowe dla członkiń koła
 • Listopad – spotkanie andrzejkowe w gronie koleżanek
 • 30.12 - Uroczyste spotkanie opłatkowe dla Rady Gminy Frysztak
 • 31.12. – Sylwester dla mieszkańców.

Rok 2014
Przez ten okres minionego roku organizowało się wiele spotkań, prac związanych z różnymi wyjazdami przez nasze koło. Z początkiem Nowego Roku było spotkanie „Dzień Babci i Dziadka” w którym uczestniczyły mieszkanki z Huty Gogołowskiej, nawet bardzo wiele. W miesiącu marcu organizowane były prace związane Świętami Wielkanocnymi jak i ozdoby do palmy wielkanocnej, różne stroiki, kwiaty, jajka wielkanocne. Dzień Matki odbyłyśmy w gronie naszych pań i mężów. Sierpień upłynął nam przy pracy dwóch wieńców, dla dzieci i dorosłych, były przeniesione do Kaplicy w Hucie Gogołowskiej na mszę św.. Po południu wzięłyśmy udział w Dożynkach we Frysztaku.Rok 2015
Od 01.01.2015 do 12.12.2015 roku KGW organizowało wiele spotkań.
 • Styczeń- organizowanie Dnia Babci i Dziadka,
 • Luty- organizacja „Tłustego Czwartku”,
 • Marzec i Kwiecień- przygotowywanie ozdób do palm Wielkanocnych, które przeniesione były do Kaplicy w Hucie Gogołowskiej, prace przy jajkach wielkanocnych związanych z konkursem na „Pomysłową pisankę” oraz udział w konkursie,
 • Maj- urodziny Koła Gospodyń wraz z Dniem Matki,
 • Czerwiec- niewielka impreza z okazji Dnia Dziecka przy ognisku i pieczenia ziemniaka
 • Lipiec i sierpień- prace przy wieńcach dożynkowych, które były przewiezione do kaplicy w Hucie Gogołowskiej na mszę świętą a później do Frysztaka na Gminne Dożynki, w których KGW brało udział.

 • Październik- prace nad stroikami z kwiatów i różnych ziół.
 • Grudzień- udział w konkursie „ Nalewki i przyśpiewki”, łamanie się opłatkiem i zakończenie roku 2015 zabawą Sylwestrową.

Rok 2016
Przez ten okres odbyło się wiele spotkań i wyjazdów związanych z pracami Koła Gospodyń. Uczestniczyłyśmy m.in. w wyjeździe do Kalwarii Bolechowskiej. Prezentowałyśmy również wieniec dożynkowy w Polańczyku.
Oprócz wyjazdów pracowałyśmy nad palmami wielkanocnymi, które zostały przeniesione do Kaplicy w Hucie. Dzień Matki spędziłyśmy w swoim gronie. W lipcu brałyśmy udział w konkursie pt. „Koło nasz wystrój”. W sierpniu pracowałyśmy przy wieńcu dożynkowym, który był przeniesiony do Kaplicy w Hucie na Mszę Św a następnie przewieziony na dożynki do Frysztaka. W tym miesiącu brałyśmy udział w konkursie pt. „Bajkowy Ogródek Przeddomowy”. W czerwcu Dom Kultury organizował Dzień Dziecka. Koło uczestniczyło również w „Sobótkach z Kulturą na Dziole”, gdzie panie puszczały wianki. Jesienią panie brały udział w pracach pt. „Jesienne Bukiety” w Domu Kultury. Grudzień łamanie się opłatkiem i zakończenie roku. Brałyśmy również udział z dniu seniora.  

28 sierpnia 2016 r. w Polańczyku odbyły się XVI Dożynki Województwa Podkarpackiego. W uroczystości, która rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną przez J.E. Księdza Arcybiskupa Adama Szmala Metropolity Przemyskiego, wzięło udział około 100 wieńców. Nasz powiat, naszą gminę reprezentowała Grupa Wieńcowa Koła Gospodyń Wiejskich z Huty Gogołowskiej.Rok 2017
Nowy rok rozpoczęłyśmy od spotkania organizacyjnego. Zebranie przebiegł sprawnie – plan ustalony – można działać !
             Dzień Babci i Dziadka po piękne święto, które uczciłyśmy z naszymi seniorami. Życzenia i radość były na każdym kroku. Za rok znów się spotkamy.
            Luty miło nas przywitał śniegiem i mrozem, dlatego urządziliśmy kulig, po pięknych terenach Huty Gogołowskiej. Ach co to był za dzień…śpiew, śmiechy, mróz, śnieg i traktorek za nimi saneczki. Wszystkim przypadło do gustu  sanna po śniegu.
            Marzec – w Dniu Kobiet KGW było gospodarzem imprezy która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku. Każda z Pań była najważniejsza w tym szczególnym dniu i każda z radością obchodziła swoje święto. Drogie Panie wszystkiego dobrego!

            Kwiecień – w ten wiosenny miesiąc spotkania upływały pod znakiem Świąt Wielkanocnych i przygotowania palmy Wielkanocnej. Kokardki , bibułki i inne dekoracje były wszędzie – a my wśród nich – uśmiechnięte kobietki z głowami pełnymi pomysłów. Efektem była piękna i wysoka palma.
            Maj – w maju z wielką radością obchodziłyśmy Dzień Matki . Każda z nas jest matką i dlatego uśmiech nie schodził nam z twarzy, gdy obserwowałyśmy dzieci nasze i innych. /zdjęcie/            Sierpień – to czas żniw i upalnych dni, a także święto Matki Bożej Zielnej i dożynki. Z tej okazji wykonałyśmy dwa wieńce. Jeden to grota z Matka Boską , natomiast drugi to kościółek dla dzieci. Oba dostały wyróżnienie i to sprawiło nam dużo radości. Przygotowałyśmy też stoisko ze smakołykami na dożynkach we Frysztaku.


            Sierpień – Wrzesień to czas na ostatnie zbiory i przygotowanie przetworów, dekoracji które zachowają w nas cząstkę lata na długie jesienne wieczory. My również żegnałyśmy lato w Stępinie, żeby pokazać nasze skarby. Przygotowałyśmy stoisko z pysznym jedzonkiem. Wrzesień – grzybobranie – w lesie na ściółce tam borowik tam podgrzybek , maślaczek i śliczny muchomorek. Cała Huta była na grzybach i nie tylko! Dary jesieni zostały zebrane.
            50 – lecie – nadszedł ten dzień, kiedy to nasza Koleżanka z KGW obchodziła 50- lecie ślubu, a my z nią. Był to dzień radości, uśmiechu, toastów ze szczęśliwą para.
            Grudzień to miesiąc przygotowań do Świąt. Nasze koło zaczęło od przygotowywania ozdób na choinkę do budynku wiejskiego w Hucie. Czas ten spędziłyśmy radośnie – choinka została wystrojona i zdobi nam salę. Szczęśliwego Nowego 2018 roku.