czwartek, 20 października 2022

Macha grej!

W piątek, 14 października, w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku po raz szósty odbyła się Frysztacka Konferencja Kultury Ludowej. Tym razem tematem były tańce lubelskie.  Zaproszenie do poprowadzenia warsztatów przyjęła pani Karolina Majdan – Solecka – wieloletnia tancerka Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, obecnie instruktor, choreograf a nawet pisarka  Niezwykła żywiołowość prowadzącej i fantastyczna postawa uczestników warsztatów pozwoliła w ciągu trzech godzin stworzyć piękny zaczyn do tańców lubelskich. Mamy nadzieję pokazać to szerszej publiczności na najbliższym Festiwalu Kultury Ludowej im. Stefana Kłosowicza .  Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęły: ZPiT WISZNIA – grupa młodsza z OK Wiśniowa, ZPiT MAŁE POGÓRZE z DK SOKÓŁ w Strzyżowie,  ZPiT MAŁY FRYSZTAK oraz słuchacze Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie.

Bardzo dziękujemy pani Karolinie oraz młodym tancerzom – aż serce rośnie widząc Wasze zaangażowanie i chęć pielęgnowania tradycji. Na pewno się jeszcze zobaczymy! Zatem: DO ZOBACZENIA

P.S. Organizatorem VI Frysztackiej Konferencji Kultury Ludowej byli Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku wspierany przez Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej.

Zobacz galerię zdjęć!

Zobacz film z Konferencji!