środa, 12 lipca 2023

Dni Ziemi Frysztackiej 2023

 

Za nami wbrew prognozom pogodny weekend z Dniami Ziemi Frysztackiej. Tradycyjnie rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór wystawą w galerii „na balkonie” GOK Frysztak. Tegorocznym bohaterem jest pan Marek Hadro - artysta plastyk, emerytowany nauczyciel, grafik, rzeźbiarz, autor akwareli, malarz. Nadzwyczajna frekwencja na otwarciu wystawy była dla nas wielką radością. Do obejrzenia wystawy zapraszamy do końca września w godzinach pracy ośrodka.

Sobota była mocno sportowo-rockowa. GOSiR Frysztak zorganizował turniej dla młodych piłkarzy oraz dla samorządowców Gminy Frysztak i Powiatu Strzyżowskiego. Rywalizacja w obu wydarzeniach była zacięta, ale przebiegała w wyjątkowej atmosferze fair play.

Rockową część sobotniego wieczoru rozpoczął młody, świetnie grający i świetnie się zapowiadający zespół ETER z Krosna. Młodzi muzycy zaskoczyli wspaniałą techniką gry, własnymi kompozycjami i wielką kulturą wykonania. Życzymy Wam podbicia największych scen 😊

Wysoki poziom podtrzymał lokalny LIVER – nasi muzycy również zachwycili – widać i czuć było pasję oraz słychać było doskonałe brzmienie. Zgodnie za zapowiedziami czekamy na ich kolejną płytę.

Wisienką na rockowym torcie był koncert pana Wojciecha Cugowskiego z zespołem. Co by nie napisał o tym koncercie to będzie za mało. PO PROSTU PETARDA!!!

Wieczór zwieńczyły tańce, pląsy, wygibasy w rytmach serwowanych przez DJ-a Kacpra.

Niedziela również była dniem rywalizacji, ale rekreacyjnej. W Turnieju Wsi wzięło udział 11 drużyn. Walka była zacięta, a nagrody słuszne. Kibice wiernie wspomagali swoje drużyny, a zawodnicy dali z siebie wszystko – o szczegółach tego turnieju można poczytać na stronie GOSiR Frysztak.

Sportowa rywalizacja w takim kształcie nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie zarówno finansowe jak i merytoryczne Podkarpackiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych oraz jego prezesa pana Józefa Krzywonosa.

Artystycznych wrażeń dostarczyli młodzi wokaliści studia piosenki GOKART działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku. Pod kierunkiem swojego instruktora – pana Andrzeja Borkowskiego – przygotowali koncert pt. „Piosenka jest dobra na wszystko”. Zaśpiewali dla nas: Ewelina Liszka, Milena Roś, Hanna Preisnar, Maria Drzał, Nadia Marek, Filip Grygiel, Milena Kosiba, Amelia i Aleksandra Czekaj, Antoni Pałys i Jan Raś. Piękne piosenki zaśpiewane z ogromnym wdziękiem porwały publiczność.

Po ogłoszeniu wyników sportowej rywalizacji przyszedł czas na gwiazdę wieczoru czyli zespół UNIVERSE. Działający od czterdziestu lat zespół uraczył nas swoimi największymi przebojami, które publiczność śpiewała wraz z wokalistą. Niezwykły to był wieczór – połączenie pięknych melodii z mądrymi tekstami, owinięte zapachem lip pod bezchmurnym niebem, z widokiem pięknie podświetlonego frysztackiego kościoła i obietnicą letniego szaleństwa. Bajka😊

Wieczór tradycyjnie zakończył się tańcami pod gwiazdami.

Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku serdecznie dziękuje WSZYSTKIM, dzięki którym tegoroczne święto miało taki wymiar. Współorganizatorzy to: Gmina Frysztak, Powiat Strzyżowski , Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Podkarpackie Zrzeszenie LZS, GOSiR Frysztak, Zakład Komunalny Frysztak oraz jednostki gminne OSP (w tym roku pomagali strażacy z Lubli, Gogołowa, Glinika Dolnego, Frysztaka i Twierdzy). Patronat medialny tradycyjnie objął portal Frysztak24.pl – szybko, wręcz błyskawicznie, można było zobaczyć relacje i zdjęcia – dziękujemy.

Dziękujemy równie serdecznie wszystkim wystawcom biorącym udział w kiermaszu - jak zawsze było zachwycająco.

Dziękujemy realizatorom dźwięku i świateł firmie Impress Music, którą serdecznie polecamy. Podziękowania płyną również do firmy Muzoteam z Rzeszowa, która była odpowiedzialna za strefę gastro. Bardzo polecamy współpracę 😊

I…. do zobaczenia za rok 😊

Zapraszamy do galerii zdjęć:  fot. GOK ,  fot. Andrzej Borkowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz