środa, 10 stycznia 2018

Jubileuszowy Koncert Kolęd

W sobotę 6 stycznia 2018 roku w uroczystość Trzech Króli, w Kościele Parafialnym we Frysztaku odbył się X Koncert Kolęd „Chwalmy Boże Dziecię". W jubileuszowym koncercie udział wzięło cztery chóry: „Sanctus" z Gogołowa – dyr. Kazimierz Jantoń, „Misericordia" z Jasła – dyr. Monika Twarduś, „Benedictus" z Czudca – dyr. Szymon Stec, oraz „Sokół" z Frysztaka – dyr. Magdalena Wiśniowska. Organizatorami, a  jednocześnie sponsorami koncertu byli: Proboszcz Parafii Frysztak, Wójt Gminy Frysztak, Starosta Strzyżowski, oraz Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku.

Kolędowanie to szczególny czas radości z Narodzenia Bożego, bliskości międzyludzkiej, a przede wszystkim nasza rodzima, pokoleniowa tradycja. W sobotni wieczór frysztacką świątynię wypełniła szczęśliwość i ciepło, którą przynieśli ze sobą chórzyści przybyli na spotkanie z polską kolędą. Repertuar, który zaprezentowali artyści to kolędy i pastorałki tradycyjne, jak również te mniej znane, wyszukane w bogatych zbiorach kantyczek. Koncert poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem księdza proboszcza Bogusława Bogaczewicza, oraz księdza Grzegorza Bokoty – proboszcza jasielskiej parafii.

X Koncert Kolęd  „Chwalmy Boże Dziecię" poprowadziła Pani Agata Skiba  Prowadząca na wstępie przywitała zaproszonych gości i zgromadzoną w kościele niezastąpioną frysztacką publiczność, a następnie przedstawiła krótką informację o chórach, biorących udział w koncercie.

Na zakończenie tegorocznego jubileuszowego koncertu kolęd, chóry wspólnie wykonały dwie kolędy: „Gaudete" pod batutą Pani Magdaleny Wiśniowskiej, oraz "Zaśnij Dziecino" pod kierunkiem Pani Moniki Twarduś . Na pamiątkę wspaniałego koncertu wszyscy dyrygenci na czele z przedstawicielami chórów z rąk gospodarza frysztackiej światyni Bogusława Bogaczewicza, wójta Gminy Frysztak Pana Jana Ziarnika i dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku Pani Joanny Czekajowskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy i szklane statuetki z wizerunkiem frysztackiego kościoła. Po wręczeniu upominków chórzyści wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na poczęstunek do Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku.

Za  bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność serdecznie dziękujemy:)

1 komentarz:

1. Zapraszam do obejrzenia relacji pod poniższym linkiem:

OdpowiedzUsuń