wtorek, 21 maja 2024

Ten szczególny maj

W sobotę 18 maja w Łękach Strzyżowskich odbyła się Majówka z Chórem "Sokół". Frysztackie "Sokoły" już od kilkunastu lat starają się podtrzymywać naszą polską tradycję śpiewania pieśni maryjnych przy kapliczkach, która niestety zanika w naszej kulturze. Miejsce, które wybraliśmy tym razem znajduje w przy leśnej dróżce prowadzącej do szlaku rezerwatu Herby. Historia powstania tej kapliczki jest wyjątkowa, podobnie jak miejsce w którym się znajduje. Mieszkali tam państwo Królowie, którzy dłuższy czas starali się o dziecko, kiedy w 1914 roku urodziła im się córka jako wotum wdzięczności postanowili wybudować kapliczkę. Majówkę rozpoczęliśmy od Litanii Loretańskiej, po której chór zaprezentował kilka pieśni dedykowanych Matce Bożej, następnie wszyscy uczestnicy spotkania wspólnie zaśpiewali pieśni maryjne, które echem rozchodziły się wśród zielonych koron drzew. Bardzo dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za pomoc w zorganizowaniu majówki, za wsparcie i Waszą obecność !

Maj jeszcze trwa, dlatego mijając przydrożne kapliczki zatrzymajmy się na chwilę i wspomnijmy Matkę Boga.

m.w.

Zapraszamy do galerii zdjęć!