czwartek, 28 grudnia 2023

Finał VIII Powiatowej Wystawy Sztuki Ludowej dla Dorosłych ph. "Tradycja"

W dniu 14 grudnia 2023 r. w galerii "na balkonie" odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Powiatowej Wystawy Sztuki Ludowej dla Dorosłych ph. "Tradycja" organizowanej przez PCKiT w Wiśniowej i GOK Frysztak. Na wystawie zaprezentowano: hafty krzyżykowe, płaskie, richelieu, obrusy i serwety koronkowe, obrazy malowane farbami, rzeźby, rysunki, zabawki, ozdoby choinkowe, pisanki oraz różańce wykonane z rośliny kłokoczki. Po raz kolejny mieszkańcy powiatu strzyżowskiego dzielili się swoimi pasjami, których nauczyli się od ludzi a teraz sami tworzą i chętnie przekazują swoje umiejętności młodszemu pokoleniu. Ta wystawa jest szczególna bo poprzez sztukę łączy pokolenia. Sztuka ta wypływa z głębi serc ludzkich i dlatego jest autentyczna i potrzebna nam wszystkim. W tym roku warsztaty haftu dla dzieci poprowadziła P. Małgorzata Żółkiewicz a rysunku P. Marek Hadro. Podczas uroczystości słowa wdzięczności, podziwu, podziękowań wszystkim autorom wystawy złożyli i nagrody wręczyli": P. Tomasz Garncarski - Starosta Powiatu Strzyżowskiego P. Kamil Mendocha - dyrektor PCKiT w Wiśniowej, P. Ewa Mroczka - pracownik PCKiT w Wiśniowej, P. Jacek Król - przewodniczący Rady Gminy, P. Mariola Mendocha - wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych i P. Agata Skiba - dyrektor GOK Frysztak. Wszyscy twórcy zostali uhonorowani nagrodami w formie drewnianych choinek, ręcznie robionych przez P. Krzysztofa Rodaka, a pamiątkowe napisy grawerowała P. Agnieszka Tuleja - dziękujemy! Uroczystość umilił występ Zespołu Ludowego "Twierdzanie" na czele z P. Magdaleną Wiśniowską i lalkami przedstawiającymi parę "Twierdzańską" wykonanymi przez P. Hannę Żak Nicpoń - dziękujemy! Wszystkim Autorom VIII Powiatowej Wystawy Sztuki Ludowej dla Dorosłych ph. "Tradycja" : P. Annie Obrodzkiej, P. Annie Chuchli, P. Małgorzacie Wyżykowskiej, P. Markowi Hadro, P. Iwonie Bosek, P. Elżbiecie Stanisławczyk, P. Irenie Gierze, P. Pawłowi Mickowi, P. Oliwii Bosek, P. Władysławie i Józefowi Mendralom, P. Krzysztofowi Rodakowi, P. Jarosławowi Wnęk, P. Annie Binkowicz, P. Józefie Żebro, P. Janinie Stefanik, P. Teresie Stefanik, P. Irenie Stadnickiej, P.Małgorzacie Żółkiewicz, P. Grażynie Górgacz, P. Małgorzacie Szyniec, P. Magdalenie Brydzie P. Monice Korab, P. Ewie Tarańskiej, P. Emilii Mikuszewskiej, P. Katarzynie Leszczyńskiej, P. Małgorzacie Zimnej, P. Natalii Stefanik, P. Edwardowi Górgaczowi i P.Januszowi Kowalskiemu gratuluję i dziękuję za piękne rozwijanie naszej rodzimej tradycji.

Dokumentację fotograficzną wykonała P. Ewelina Ciosek - dziękujemy.