środa, 15 listopada 2023

„Nie traćcie nadzieje czyli …. Fredrą w nałogi” koncert poezji dla uczniów klas 7 i 8 z terenu gminy Frysztak

 

14 listopada uczniowie klas 7 i 8 ze szkół w naszej gminie mieli niezwykłą okazję do obcowanie z literaturą piękną w śpiewanym wydaniu. Za sprawą dwóch panów: Alka Berkowicza i Grzegorza Wziętki zostali porwani do świata pięknych słów takich autorów jak Jan Kochanowski, Adam Mickiewicz, Cyprian Kamil Norwid, Maria Konopnicka czy Aleksander Fredro , którego rok właśnie obchodzimy. Usłyszeli również wiersze pana Kazimierza Treli – współczesnego poety – całkiem zwyczajnego kierowcy autobusu, którego pasją jest pisanie wierszy.

Ale cóż wspólnego może mieć Fredro z nałogami czy profilaktyką antyuzależnieniową, bo to był pretekst do spotkania? Ano, bardzo wiele. Uczniowie mieli za zadanie napisać wiersz. Temat : nałogi, uzależnienia, czym są, jak sobie pomóc, czego unikać. Pan Alek Berkowicz spośród nadesłanych wierszy, a było ich naprawdę dużo, wybrał te, które jego zdaniem były najlepsze i napisał do nich muzykę. A że … wszystkie były dobre więc powstała piosenka na dwanaście stron! Ciekawa była reakcja młodzieży, gdy usłyszeli swoje słowa ubrane w dźwięki! Z całej tej literackiej zabawy wyszedł kawał dobrego jazzu. Oczywiście piosenka wybrzmiała na scenie, w wszyscy autorzy otrzymali pamiątkowy dyplom i prezent. Słowa wierszy można znaleźć na naszej stronie. Jest tam również zapis nutowy do piosenki więc można śmiało śpiewać teksty naszej naprawdę uzdolnionej młodzieży . Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym poetom i ich opiekunom. To było niesamowite spotkanie.

A oto lista nagrodzonych artystów:

SP Glinik Górny: Piotr Kowalczyk, Izabela Węgrzyn, Maja Kowalczyk, Klasa VIII, Katarzyna Michalska, Marta Mastyj, Filip Niekowal, Wiktor Chmura i Klasa VII.

ZS w Gogołowie – Klasa VII

ZS Lubla: Julia Pacocha, Gabriela Zajdel, Maja Stopa i Krystian Skórka

ZS Stępina: Karol Winiarski, Wojciech Petka i Aleksandra Zuzak,

SP nr 1 Frysztak: Jakub Giera, Oliwia Pis, Klaudia Armata, Piotr Kuta, Anna Sadowska i Katarzyna Drzał.

Gratulujemy !!!


Do pobrania: zapis nutowy, tekstwiersze.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Zobacz film - kliknij TUTAJ!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz