piątek, 28 czerwca 2024

Uroczyste podsumowanie malarstwa P. Elżbiety Musiał ph. "Kwiaty malowane"

W dniu 26 czerwca 2024 r. w galerii "na balkonie" odbyło się uroczyste podsumowanie Wystawy Malarstwa ph. "Kwiaty malowane" P. Elżbiety Musiał. Pani Agata Skiba -dyrektor GOK Frysztak uroczyście powitała zgromadzonych gości i gratulowała P. Elżbiecie pięknego malowania. P. Elżbieta Musiał absolwentka Liceum Plastycznego w Krośnie już 30 lat maluje obrazy farbami olejnymi i tak oto mówi o swojej twórczości: " Mieszkam i tworzę na Podkarpaciu, gdzie piękno otaczającej przyrody skłania do refleksji, zachwytu, a mnie osobiście do uwieczniania tego piękna na płótnie. Kiedyś były to głównie obrazy na zamówienie i kopie dawnych mistrzów. Obecnie skupiam się na tym co mnie na co dzień zachwyca i inspiruje. Moje ulubione motywy malarskie to natura: kwiaty, łąki, zwierzęta (koty, konie). Mam za sobą kilka wystaw indywidualnych." Zachwycaliśmy się wspaniałą umiejętnością i precyzja z jaką P. Elżbieta maluje kwiaty. Podziwialiśmy te niezwykłe obrazy a Zespól Ludowy "Twierdzanie" pod przewodnictwem P. Magdaleny Wiśniowskiej ubogacił spotkanie muzyką i śpiewem - gratulujemy i dziękujemy. Wszystkich zgromadzonych P. Elżbieta obdarowała folderami z reprodukcjami swoich obrazów. Można też było skosztować wyśmienitego ciasta pieczonego przez autorkę wystawy. Dziękuję i gratuluję P. Elżbiecie niezwykłej wrażliwości na piękno przyrody i umiejętności jej utrwalania na płótnie.

Autor fotografii: Przemysław Bielański - więcej zdjęć kliknij TUTAJ! 📷