poniedziałek, 10 czerwca 2024

Jasielski Teatr Tańca COLLAGE z gościnnym koncertem we Frysztaku.

 


Młodzieżowy Teatr Tańca COLLAGE powstał w 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle. Założycielką grupy jest Dorota Dudys-Stasik. Zespół posługuje się techniką tańca współczesnego i tworzy choreografie niosące treść. W roku artystycznym 2023/24 MTT COLLAGE przygotował spektakl taneczny pt.: “Sinusoida”.


Sinusoida jest jak uniwersalny wzór na wszystko. To wykres, który raz idzie w górę, raz spada i wciąż się powtarza. To cykl, któremu podlega człowiek i otaczający go świat. Świadomość istnienia sinusoidy w naszym codziennym życiu daje pewną przewidywalność, która ułatwia akceptację faktu, że życie to ciągłe wzloty i upadki, ciągłe upadki i wzloty.

Reżyseria, ruch sceniczny i choreografie grupowe - Dorota Dudys-Stasik

Choreografie solowe i duety - opracowanie tancerek.


Tańczą:

Maja Czyżowicz, Maja Furmaniewicz, Nina Gozdecka, Małgorzata Jarecka, Kornelia Kurowska, Wiktoria Płocic, Paulina Popielarz, Paulina Rąpała, Karolina Wolska, Oliwia Wolska, Marlena Zięba i Julia Zoła.


Przed koncertem odbędzie się prezentacja Grupy Tańca Współczesnego ZYGZAK, który prowadzi Pani Monika Godek. Jest to nowa odsłona zespołu, którego początki sięgają roku 2000. 

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny – sala widowiskowa GOK Frysztak.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz