środa, 27 marca 2024

Uczniowie klasy III b na Warsztatach i Wystawie Zabawek Drewnianych P. Jarosława Wnęka Słuchacza PSAK w Krośnie

W dniu 26 marca 2024 r. Wystawę Drewnianych Zabawek P. Jarosława Wnęka ph. "Mam ja konika" w naszej galerii "na balkonie" odwiedzili Uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej nr 1 we Frysztaku z P. Renatą Konopacką -wychowawczynią. Było dużo oglądania, zabawy, słuchania i malowania. P. Jarosław Wnęk obszernie i barwnie opowiedział dzieciom o swoim zamiłowaniu do sztuki ludowej. Przedstawił dzieciom historię swojej wystawy zabawek. Już jako 9 letni chłopiec wystrugał z pomocą swojego dziadka Tadeusza malutkiego konika. A obecnie ten maleńki czerwony konik stał się dla niego inspiracją do wykonywania wielu zabawek drewnianych, i że cała wystawa Zabawek Drewnianych ph. "Mam ja konika" jest to praktyczna realizacja jego pracy dyplomowej w Policealnym Studium  Animatorów Kultury w Krośnie, zaś promotorem pracy jest P. Mariola Węgrzyn Myćka. Następnie dzieci pod kierunkiem P. Jarosława malowały ptaszki i koniki. Podejmowały próby odtwarzania wzorów z wystawy doskonale łącząc je ze swoją dziecięcą wyobraźnią. Dziękujemy za wspólny czas zachwytu nad pięknem drewnianych zabawek.

Zapraszamy do galerii zdjęć!