wtorek, 26 marca 2024

P. Jarosław Wnęk uhonorowany III nagrodą w Konkursie ph. "Tradycyjna Podkarpacka Pisanka Wielkanocna" w WDK Rzeszów

Miło nam poinformować, że P. Jarosław Wnęk, miłośnik sztuki ludowej z naszej gminy wziął udział w Wystawie "Tradycyjnej Podkarpackiej Pisanki Wielkanocnej" w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Wystawa miała charakter konkursowy. Jej celem jest upowszechnianie plastyki obrzędowej, prezentowanie dawnych sposobów zdobienia pisanek. Pan Jarosław Wnęk wykonał pisanki tradycyjnymi wzorami, techniką batikową za co został uhonorowany III NAGRODĄ w dniu 23 marca 2024 r. w WDK Rzeszów. Gratulujemy P. Jarosławowi umiejętności pięknego, tradycyjnego zdobienia Pisanek Wielkanocnych.
 Zdjęcia oraz relacja wideo dzięki uprzejmości WDK Rzeszów.

Relacja wideo z finisażu Wystawy Tradycyjnej Podkarpackiej Pisanki Wielkanocnej.
 Finisaż odbył się 23 marca br. w WDK w Rzeszowie.