wtorek, 21 listopada 2023

Smak i zapach 2023 – kolejne spotkanie za nami

 

Od kilku lat panie z kół gospodyń z terenu naszej gminy realizują cykl spotkań po hasłem „Smak i zapach”. Tegoroczna edycja zgromadziła liczne grono. Gościliśmy panie z Glinika Średniego, Widacza, Glinika Dolnego, Kobyla, Huty Gogołowskiej, Lubli, Stępiny, Twierdzy, Pułanek, Glinika Górnego i Gogołowa.

Tym razem panie prześcigały się w pomysłach na sałatki. Zadanie było tym trudniejsze, że musiały smakiem przekonać najtrudniejszy z możliwych skład sędziowski - w jego skład wchodziły bowiem dzieci, a dokładnie młodzież młodsza z ZPiT Mały Frysztak. Zadanie, z którym mierzyli się nasi tancerze dla niektórych było wyjątkowo trudne, gdyż jak wynika z doniesień rodzinnych – nie wszyscy byli miłośnikami sałatek. Jednak z próby wyszli zwycięsko i po zdegustowaniu 22 różnych sałatek wyłonili zwycięskie smaki.

A oto nagrodzone koła: wyróżnienia otrzymały panie z Pułanek za sałatkę z kurczaka z chipsami, panie ze Stępiny za sałatkę na chipsie oraz panie z Widacza za sałatkę w babeczce. Jury przyznało drugie miejsce paniom z Glinika Średniego za sałatkę piętrową. Bezkonkurencyjne okazały się panie z Kobyla i Huty Gogołowskiej, które urzekły smakiem sałatek owocowych i otrzymały równorzędne pierwsze miejsca.

Dziękujemy Wszystkim Paniom i Panom, którzy po raz kolejny pokazali, że nie ma dla nich granic pomysłów kulinarnych, a młodym jurorom – Klarze, Julii, Marii, Amelii, Kornelii i Janowi za podjęcie tej trudnej próby zarówno degustowania jak i ciężaru oceniania. Było przepyszszsznie

P.S. Niektóre z przepisów można znaleźć klikając TUTAJ!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz