czwartek, 1 czerwca 2023

III Festiwal Kultury Ludowej im. Stefana Kłosowicza

 

Za nami trzecia już edycja naszego święta z folklorem. Jak było to Wy sami nam powiedzcie 😊 Jako organizatorzy chcemy podziękować Wam za obecność i dobre słowo. Wiemy, że już możemy myśleć o kolejnej edycji.

Nasz festiwal udał się dzięki współpracy wielu instytucji i osób – DZIĘKUJEMY –Starostwu Powiatowemu w Strzyżowie i Powiatowemu Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, GOSiR-owi we Frysztaku, Zakładowi Komunalnemu Frysztak, Panu Rafałowi Łętowskiemu wraz z ekipą, Piekarni Pokoleniowej „Krukierek”, firmie „Stara wędzarnia”, Dolinie Wisłoka. Niech dobro wraca do Was.

Dziękujemy portalowi Frysztak24.pl za patronat medialny i obecność. Dziękujemy Telewizji Rzeszów za zaproszenie do studia, gdzie mogliśmy opowiedzieć o naszym festiwalu. Dziękujemy dziennikarzom Radia Rzeszów za niespodziewaną obecność.

Dziękujemy wystawcom, rękodzielnikom, artystom ludowym. Gościliśmy w tym roku rekordową liczbę stoisk ze swojskim jadłem i rękodziełem. Byli z nami: Koła Gospodyń Wiejskich z Glinika Średniego, Huty Gogołowskiej, Widacza, Kobyla, Gogołowa i Twierdzy, Strażacy z Twierdzy – i tu szczególne podziękowania za opiekę medyczną, Małgorzata Żółkiewicz, Zwierzogród Izy i Krzysztofa Stalmaskich, Jadwiga Żarek, Iwona Pilch, Jadwiga Stanek, Katarzyna Mikuszewska, Krystyna Pabian, Anna Fenik, Agata Zahuta, Barbara Ptaszek, Natalia Stefanik, Marta Marszałek, Teresa Macek, Marcin Ziemba i Ryszard Srebrny. Gościliśmy również nauczycieli oraz słuchaczy Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie, którzy zorganizowali dla dzieci stanowisko zabaw wszelkich.

Na naszej festiwalowej scenie gościły zespoły dziecięce, młodzieżowe i dorosłe. Z ogromną radością obejrzeliśmy występy: ZPiT Mali Zaborowiacy z OK w Czudcu, ZPiT Małe Pogórze (grupa starsza i młodsza) ze DK SOKÓŁ w Strzyżowie, ZPiT Młoda Wisznia oraz ZPiT Wisznia z OK Wiśniowa, ZPiT Mały Frysztak (grupa starsza i młodsza) z GOK Frysztak, ZPiT Wiercany z GOK Wiercany, zespołu Wisienka z Markuszowej, wokalistów Studia Piosenki GOKART z GOK Frysztak: Ewelina Liszka, Malwina Sokołowska, Maria Drzał, Nadia Marek, Maja Wiśniowska, Milena Roś, Milena Kosiba, Jan Raś, Karol Jedziniak, Zespołu Śpiewaczego i Kapeli GOGOŁOWIANIE oraz Zespołu Ludowego TWIERDZANIE. Na zakończenie festiwalu podziwialiśmy Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej POŁONINY. Całość mocno na ludowo zakończyła gogołowska kapela.

Dziękujemy artystom, instruktorom, choreografom. Wszystkich łączy nas wielka miłość do folkloru i niech trwa ona do końca świata. I jeden dzień dłużej 😊 Do zobaczenia za rok 😊

Zapraszamy do obejrzenia galerii. Autorem zdjęć jest pan Przemysław Bielański.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz