wtorek, 14 marca 2023

Szósta odsłona konkursu kreatywnego „Świat oczami młodych"

Szanowni Państwo,

do udziału w szóstej odsłonie konkursu kreatywnego „Świat oczami młodych" z radością zapraszamy szkoły wszystkich typów, ośrodki kultury, biblioteki, przedszkola, uczelnie oraz inne placówki o charakterze edukacyjnym lub kulturalnym.

Rejestracja placówek na stronie oczamimlodych.pl trwa do 31 marca br.

Z kolei na projekty murali czekamy do 28 kwietnia br.

Wszystkie nadesłane prace oceni komisja konkursowa złożona z polskich artystów oraz przedstawicieli organizatora.

Kto może być autorem muralu? Każda osoba lub grupa osób, bez względu na wiek. Do projektowania można zaprosić lokalnych artystów. Ważne jest, żeby w proces zaangażować dzieci i młodzież ze zgłoszonej placówki – powinny mieć wpływ na to, jak ma wyglądać mural.

Pięć najlepszych projektów ekomurali otrzyma dofinansowanie na realizację w wysokości do 15 000 zł.

Łączna pula grantów wynosi 75 000 zł.

Pragniemy, żeby młode pokolenie miało możliwość wypowiedzi i angażowania się w ważne społecznie tematy. Taką szansę stwarza im nasz konkurs.

Celem tegorocznej odsłony jest przybliżenie społeczeństwu zagrożonych gatunków roślin, zwierząt i grzybów w Polsce.

Zapraszamy również na stronę konkursu oczamimlodych.pl.

Śledź nas w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/fundacjabos