piątek, 2 grudnia 2022

Jubileusz "Sokołów"

"...Już to, że zebrali się z różnych dzielnic miasta, z różnych układów rodzinnych,

z różnych mieszkań, domów, widoków ze swego okna, i razem wykonują,

czyli razem poddają się rozkazowi zapisanych na papierze dźwięków,

jest godne podziwu.."

Czesław Miłosz "Muzyka" fragment

Chór Mieszany "Sokół" obchodził 35 lat istnienia. W piątkowy wieczór na scenie sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku odbył się koncert jubileuszowy "Sokołów" z gościnnym udziałem kwartetu smyczkowego "Simple Quartet" z Rzeszowa. Widownia wypełniła cudownymi dźwiękami żywej muzyki, która dla większości była ogromnym wzruszeniem i wspomnieniem dobrych chwil. Na sali obecni byli: wójt Gminy Frysztak Jan Ziarnik, sekretarz Halina Kolanko, w-ce starosta Powiatu strzyżowskiego Tomasz Garncarski, dyr. PCKiT w Wiśniowej Kamil Mendocha, oraz ks. proboszcz Bogusław Bogaczewicz. Koncert rozpoczął się wspomnieniem zmarłych chórzystów i dyrygenta, następnie na scenie pojawili się zacni jubilaci w towarzystwie kwartetu smyczkowego. Zabrzmiało wiele znanych utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej, w aranżacji na chór i smyczki. Wspaniała publiczność była cudownym dopingiem dla stremowanych artystów, a owacje na stojąco uświadomiły, że to co robimy jest potrzebne i wartościowe. Po koncercie nastąpiła bardzo podniosła i wzruszająca chwila, na scenie pojawiła się przedstawicielka PZCHiO oddział w Rzeszowie dyrektor ds. chórów Pani Kornelia Ignas. W towarzystwie wójta gminy Frysztak, oraz dyrekcji GOK Frysztak zostały wręczone odznaczenia i dyplomy honorowe dla zasłużonych chórzystów. Uhonorowani zostali również zmarli chórzyści; Marian Smyka, oraz Wacław Salamon. Na uroczystość przybyły delegacje zaprzyjaźnionych chórów: "Benedictus" z Czudca, "Echo" z Krosna, oraz "Resonantae"  z Bratkowic. Moc gorących życzeń spłynęła na szanownych jubilatów, wzruszenie i radość były dominującymi emocjami tego wyjątkowego listopadowego wieczoru.

Na jubileusz przybyli byli chórzyści, a także sponsorzy, bez których ta uroczystość  nie mogłaby się odbyć, a należą do nich: Marcin Januszczak, Wacław Drogoń, Józef Boroń, Władysława i Tadeusz Chmura, ks. Bogusław Bogaczewicz, Mirosław Borkowski, Jan Wnęk, Łukasz Sitnik, Marzena  i Tomasz Stadniccy, oraz cisi darczyńcy. W imieniu swoim i chórzystów dziękuję Paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Frysztackiej, które nakarmiły chór i zaproszonych gości. Dziękuję pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku, na których zawsze można liczyć.

Dziękuję Wam kochani chórzyści. Jesteście wspaniali.

MW

Zapraszamy do galerii zdjęć!